Pozor! Tato stránka byla publikována v minulosti a uvedená fakta již nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Refinancování půjček - sloučení dluhů

Článek publikován dne 6. 11. 2015

Nahromadilo se Vám v poslední době více půjček, úvěrů, dluhů na kreditních kartách a kontokorentech? Platíte měsíčně několik splátek a chtěli byste si ulehčit život? Využijte finanční produkt konsolidace neboli refinancování půjček.

Refinancování neboli konsolidace půjček

Refinancování půjček, konsolidace půjček, sloučení dluhů - to všechno jsou označení pro finanční službu, která Vám pomůže sloučit Vaše závazky do jednoho. Za takovýto sloučený dluh budete platit pouze jednu splátku jedné společnosti, přičemž ušetříte nejen na různých poplatcích za jednotlivé půjčky, ale velmi pravděpodobně bude úroková sazba u tohoto úvěru nižší než je tomu u Vašich stávajících dluhů. Refinancováním Vašich půjček tak můžete ušetřit stovky až tisíce korun měsíčně.


Česká spořitelna, KB, GE Money Bank

Konsolidaci dluhů - refinancování půjček nabízí jak banky, tak nebankovní společnosti. Tento produkt najdeme například v nabídce České spořitelny, Komerční banky, GE Money Bank, Raiffeisen Bank anebo například u nebankovní společnosti Cetelem.

Refinancování půjček až do 600 000

Typicky je možné refinancovat půjčky až do celkové výše 600 000 Kč, a většina společností nevyžaduje ani zástavu, ani ručitele. Zpravidla je nutné doložit potvrzení o příjmech a mít čistý registr dlužníků. Většinu administrativy pak za Vás zařídí společnost, u které budete své půjčky refinancovat.

Refinancování půjček bez registru

Některé nebankovní společnosti nabízejí rovněž refinancování půjček bez registru - zde ovšem bývá vyžadována zástava nemovitosti nebo ručitelský závazek třetí osoby.