Půjčky bez nahlížení do registru dlužníků - kde je hledat?

Stát se to může každému – člověk si vezme půjčku, byť třeba jenom pár tisícovek, a něco se „semele“ a není pak schopen úvěr splatit. U některých půjček dá možná věřitelská společnost pár dnů k dobru, ale pokud ani pak klient nezaplatí, jeho jméno se ocitne v některém z registrů dlužníků a to znamená „červenou“ pro půjčky u většiny bank a nebankovních společností. Podívejme se, zda existuje i "půjčka se zápisem v registru dlužníků".Půjčky od soukromých osob jsou již minulostí

Kdysi bylo pro první možností poohlédnout se po nějaké půjčce od soukromé osoby. Soukromník se zpravidla registry příliš nezabýval a peníze půjčil na ruku a ihned, nicméně jednalo se o velmi rizikový způsob půjčování – vedle vysokého úroku dlužníka mohly nepříjemně překvapit i další "nepříjemnosti". Od 1.12.2016 mohou za úrok půjčovat pouze společnosti schválené Českou národní bankou, které musí splňovat přísná kritéria. Soukromá osoba poskytující komerční úvěry tak již stojí mimo zákon.

Nebankovní půjčky

Nebankovní společnosti, které poskytují úvěry, jsou pod dohledem České národní banky (ČNB) a nemohou si dovolit na své klienty nekalé triky a podrazy. Nicméně i zde můžeme rozlišovat mezi těmi, které se snaží myslet v první řadě na své klienty a budování dobré pověsti, a na ty, které upřednostňují okamžitý zisk a osud dlužníků je jim lhostejný.

Půjčky bez registru od prověřených společností

Asi nejjistější volbou bude požádat o půjčku bez prověřování registrů některou ze zavedených renomovaných nebankovních společností s působností po celé ČR (případně i v zahraničí). Typicky jsou k registrům tolerantní společnosti poskytující půjčky do 50000 Kč jako je například OPR Finance a její EverydayPlus. S tímto úvěrem lze získat až 50 000 Kč se splatností až 80 měsíců. Vzhledem k rychlosti vyřízení se tento úvěr dá zařadit do kategorie půjček bez registru ihned na účet.

Cena za snadnou dostupnost

Půjčky bez náhledu do registrů jsou, obecně vzato, rychlé a dostupné, ale tyto jejich parametry bývají vyváženy vyšší úrokovou sazbou a RPSN, než je tomu u běžných půjček. Je také nutno pamatovat na to, že půjčku bude nutno včas a řádně splatit. V žádném případě by si člověk neměl půjčovat na to, aby splatil jiný úvěr. To je přímá cesta do dluhové spirály.Aktualizováno 31.7.2020