Půjčky na směnku přijedeme

Článek publikován dne 28. 4. 2014

Finanční tíseň člověka nutí k rychlému řešení a v případě, že někomu banka půjčku nedá, nezbývá než se obrátit na nebankovní společnosti nebo soukromé osoby. Cenou za rychlost a dostupnost půjček v této oblasti je jednak vyšší cena - úroková sazba a RPSN - a také fakt, že mnozí nebankovní věřitelé vyžadují podpis směnky.


Věřitel za klientem ochotně přijede

Směnka je volně směnitelný cenný papír, který je pro věřitele dostatečnou zárukou za půjčené peníze. Není tedy nic zvláštního, že oproti podpisu směnky je možné mít peníze velmi rychle a prakticky bez jakéhokoliv papírování. Některé soukromé osoby jsou dokonce ochotny za svými klienty přijet a půjčku sjednat u nich doma. Tyto půjčky jsou označovány jako "půjčky na směnku - přijedeme" a lze na ně narazit v tištěné i online inzerci.

Aktualizace článku: Podle zákona o spotřebitelském úvěru již půjčka na směnku není možná. Pro problémové klienty s negativními záznamy v registrech ale existují i dnes úvěrové produkty. Více informací například v článku půjčka bez registru na webu Univerzální-Půjčka.cz

Pozor na rizika

Půjčka oproti směnce je snadno dostupná a rychlá, na druhé straně jsou s ní spojena poměrně vysoká rizika. Nebývá zde sice problém s nejasnými podmínkami úvěru – směnka obsahuje všechny potřebné údaje ohledně sumy peněz a termínu a místa splacení. Problémem je většinou to, že poměrně vysokou a drahou půjčku může získat i člověk s nízkými příjmy, který pak není schopen dostát závazkům, které ze směnky vyplývají.

A na základě nesplacené směnky může držitel směnky prakticky ihned poslat dlužníka do exekuce a své peníze dostat zpět. Pokud se tedy zájemce o úvěr rozhodne uzavřít půjčku na směnku, měl by si vše pečlivě rozmyslet a ujistit se, že bude schopen půjčku v daném termínu řádně splatit.