Pozor! Tato stránka byla publikována v minulosti a uvedená fakta již nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Nebankovní půjčky 5000

Článek publikován dne 12. 1. 2014

Oblast nebankovních půjček 5000 je poměrně velká a v nebankovním sektoru působí řada společností. Nejznámější z nich jsou například HomeCredit, Provident, Credium, Cofidis, Cetelem a další.

Některé z nich se zaměřují především na spotřebitelské úvěry při nákupu nového zboží, jiné poskytují peníze na ruku anebo nabízejí SMS Půjčky. Které z nich mohou poskytnout půjčku před výplatou na účet?


Cofidis, HomeCredit nebo Provident?

Kupříkladu - výše úvěru u společnosti Cofidis začíná na 10000 Kč, u společnosti Credium je to 30000 Kč. HomeCredit začíná na 20000 Kč, ale například společnost Provident Vám při požadavku na půjčení vyjde vstříc - její nabídka začíná na půjčkách 4000 Kč.

SMS půjčky

Nebankovní společnosti, které částku 5000 Kč určitě půjčují, jsou Ferratum, VIASMS nebo třeba Credit-Money.cz prostřednictvím tzv. SMS půjček. O tyto půjčky lze žádat prostřednictvím online formuláře a posouzení i vyřízení půjčky bývá velmi rychlé. Více informací na téma SMS půjčky a online žádosti najdete zde zde.

Samostatnou skupinou nebankovních půjček 5000 jsou půjčky od soukromých osob. Je potřeba zdůraznit, že v této oblasti si musíme dávat velmi dobrý pozor na to, s kým jednáme. Vedle solidních soukromníků, kteří nám za přiměřený úrok půjčí snadno a rychle se zde můžeme setkat také s celou řadou podvodníků a podvodných půjček.