Pozor! Tato stránka byla publikována v minulosti a uvedená fakta již nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Bankovní půjčky 5000

Článek publikován dne 30. 6. 2014

Bankovní půjčky 5000 patří k těm nejbezpečnějším a nejvýhodnějším na bankovním trhu. Pokud bychom si chtěli půjčit 5000 Kč od banky, na klasický spotřebitelský úvěr asi musíme zapomenout - pro banky je tato částka příliš malá na to, aby půjčka 5000 byla samostatným produktem v nabídce bankovních úvěrů.

Chceme-li tedy získat úvěr 5000 od banky, máme tyto možnosti:
Co je to kontokorent

Běžný účet si dnes u banky může zřídit každý, a to zpravidla nezávisle na tom, kolik činí jeho měsíční příjem. K tomuto běžnému účtu mnohé banky nabízejí možnost zřídit tzv. kontokorent - tedy možnost čerpat účet "do mínusu". Výše kontokorentu bývá zpravidla 10 000 Kč, ale může to být i více.

Takto máme finanční rezervu vždy po ruce a v případě nenadálé události prostě vybereme z bankomatu "do mínusu" a při nejbližší možné příležitosti dluh dorovnáme - peníze pošleme zpět na účet, případně splácíme splátky podle bankovního sazebníku.

Kreditní karta - půjčka bez navýšení

O něco vyspělejší variantou tohoto způsobu půjčování peněz je kreditní karta - ta je nezávislá na našem běžném účtu - na tom nemusíme mít zrovna žádné prostředky a kreditní kartou můžeme platit za cokoliv až do výše tzv. úvěrového rámce. Ten se liší podle naší bonity, může to být 10 000, 30 000 ale třeba i 300 000 Kč. A navíc - pokud dluh splatíme v tzv. bezúročném období (bývá až 50 dnů i více), neplatíme z půjčených peněz žádné úroky.


Refinancování

Další témata

Půjčky, úvěry

Doporučujeme:

Hledáte spolehlivé půjčky s minimálními riziky? Bankovní půjčky jsou bez bezpečné, levné a rychlé. Informace o nich najdete na Maxi-půjčky.cz

Uvažujete o koupi sušičky na prádlo? Užitečné informace najdete na stránkách www.sušičky-prádla-test.cz.

Půjčka před výplatou na účet - informace o online půjčce, u které nemusíte dokládat, kolik vyděláváte.

© 2016 INFINEA Finance, spol. s r.o., všechna práva vyhrazena, Půjčka-5000-ihned.cz. Tyto webové stránky byly založeny za účelem informovat čtenáře hledající informace o finančním trhu. Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.