Nebankovní půjčky kde opravdu půjčí i 50 000,- Kč

Článek publikován dne 13. 10. 2016

Ne každý člověk ví, že nebankovní půjčka není jenom takzvaná půjčka do výplaty, kde žadateli půjčí pár tisíc korun. Nebankovní úvěr může mít i mnohem vyšší obnos, třeba i 50 000 korun. Nebankovní půjčku, kde opravdu půjčí až 50 000 Kč nebo i více lze dnes na trhu najít a nemusí se ani jednat o rizikový úvěr. Všechny společnosti, které poskytují úvěry, musí mít platnou licenci od ČNB.

Pro žadatele s dostatečným příjmem a čistou úvěrovou historií je k dispozici celá řada výhodných bankovních úvěrů. Získat padesátitisícový úvěr by pro bonitního žadatele neměl představovat žádný problém.


Komplikace nastanou v případě, že klient měl v minulosti problémy se splácením jiných úvěrů a ve své úvěrové historie má "škraloup". Banky se k registrům staví velmi přísně a takovýto problémový žadatel pravděpodobně u banky nepochodí.

Prokazování bonity

V nebankovní části úvěrového trhu pro něj ale bude situace příznivější. Existují nebankovní společnosti, které při prověřování bonity klienta do registrů dlužníků nenahlížejí, nebo případné negativní méně závažné záznamy v registrech velkoryse tolerují. K prokázání bonity pak stačí doložit příjem, zpravidla není ani vyžadováno papírové potvrzení od zaměstnavatele - tento doklad lze nahradit i elektronickým výpisem z bankovního účtu, kam člověku chodí mzda.

Příkladem nebankovní půjčky může být EverydayPlus, se kterou lze získat až 50 000 Kč se splatností až 80 měsíců.

Dostane půjčku opravdu každý?

To samozřejmě ne. Žadatelé v insolvenci či exekuci, lidé s velmi nízkým příjmem nebo s vysokými stávajícími finančními závazky pravděpodobně ani u dostupných nebankovních půjček nepochodí.