Půjčky na MD do 5000 Kč

Článek publikován dne 21. 1. 2014

Období mateřské dovolené patří z hlediska financí k těm těžším - žena má zpravidla příjem pouze z mateřské a rodinný rozpočet to náležitě pocítí. Ještě horší situaci mají ženy - samoživitelky. Půjčka pro ženy na mateřské může v této situaci výrazně pomoci.


Pokud dojde k nečekané události, která si vyžaduje nečekané výdaje (například se rozbije pračka), mnohdy nezbývá jiné řešení než si vzít půjčku. Právě částka kolem od 2000 do 5000 Kč je typická pro půjčky na mateřské dovolené. Kde takovéto půjčky získat?

Bankovní a nebankovní půjčky do 5000

Banky sice půjčují za výhodných podmínek, nicméně částka 5000 Kč je pro banky částka příliš malá, navíc banka vyžaduje důkladné dokládání příjmu. Výměr mateřské nebo rodičovské dovolené bance pravděpodobně stačit nebude. Pokud tedy nemáte u banky zřízený běžný účet s kontokorentem, který jste zatím nevyčerpali, nebo kreditní kartu, s půjčkou velmi pravděpodobně počítat nemůžete.

Daleko lepší situace je v oblasti nebankovních půjček - nebankovní společnosti jsou většinou ochotny půjčit i částku kolem 5000 Kč a jsou daleko benevolentnější k otázkám dokládání příjmu. Ale pozor - neplatí, že co nebankovní půjčka, to půjčka bez dokládání příjmu.

SMS půjčky do 5000 Kč

Pokud chceme mít jistotu, že nebankovní půjčku 5000 dostaneme, bude dobré sáhnout po tzv. sms půjčkách. SMS půjčka (někdy také Finská půjčka či půjčka před výplatou na účet / na ruku) je malá půjčka 2000, 5000, případně až 10000 Kč se splatností do 21 dní, kde není zpravidla potřeba dokládat příjem. A jsou tak vhodné i pro ženy na md. Ze společností v ČR, které tyto půjčky poskytují, jsou nejznámější Ferratum a VIASMS.