Pozor! Tato stránka byla publikována v minulosti a uvedená fakta již nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

SMS půjčka ihned úplně každému

Článek publikován dne 5. 1. 2014

Ne každý se může prokázat dostatečnou bonitou a dosáhnout na bankovní půjčku. Podobná situace je bohužel i u mnohých nebankovních společností – ač se tváří, že půjčí úplně všem, nemusí to být vždy pravda. Zcela jiná je ale situace v oblasti malých rychlých půjček do výplaty – tzv. SMS půjček.

Zde jsou nároky na dokládání příjmů a záznamy v registrech velmi benevolentní a mnoho z těchto mikroúvěrů se dá bez obav označit jako „SMS půjčka ihned úplně každému“. Jaké jsou parametry těchto bleskových úvěrů a na co si dát v této oblasti pozor?První půjčka do 5000 Kč

Pokud si potřebujete půjčit několik desítek tisíc korun například na pořízení osobního automobilu, v této oblasti finančního trhu asi nepochodíte. SMS půjčky jsou zpravidla ohraničené částkou 5000,- Kč. Až poté, co splatíte první půjčku, můžete žádat více. Opakovaně tak lze u některých společností získat půjčku až 20000 Kč.

Jediná splátka

Z hlediska splácení jsou tyto malé půjčky velmi přehledné – vše splatíte jednou jedinou splátkou na konci doby splatnost – to je zpravidla v intervalu 1 – 30 dní. Zpravidla si termín splatnosti nastavíte na dobu, kdy Vám má přijít příští výplata.

Bez příjmů, bez registrů

Jak už bylo řečeno – tyto produkty jsou nenáročné na prokazování příjmů a zpravidla se nenahlíží ani do registrů dlužníků nebo jsou záznamy v registrech posuzovány individuálně a méně závažné prohřešky jsou tolerovány.

Pozor na rizika

K nevýhodám SMS půjček patří jejich vysoká cena – za několik půjčených tisícikorun zaplatíte v rámci splátky poplatek několik set korun, případně i více než tisícikorunu. Dalším úskalím, na které je potřeba dát si pozor, je pak právě snadná dostupnost těchto úvěrů. Pokud podceníte svoje možnosti a nebudete moci půjčku včas a řádně splatit, můžete se dostat do nepříjemných problémů. A to by kvůli pár tisícovkám bylo zbytečné.


Refinancování

Další témata

Půjčky, úvěry

Doporučujeme:

Uvažujete o koupi sušičky na prádlo? Užitečné informace najdete na stránkách www.sušičky-prádla-test.cz.

Půjčka bez doložení příjmu - informace o online půjčce, u které nemusíte dokládat, kolik vyděláváte.

© 2016 INFINEA Finance, spol. s r.o., všechna práva vyhrazena, Půjčka-5000-ihned.cz. Tyto webové stránky byly založeny za účelem informovat čtenáře hledající informace o finančním trhu. Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.