Pozor! Tato stránka byla publikována v minulosti a uvedená fakta již nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Jak zjistit, zda nemáte nějaké dluhy?

Článek publikován dne 6. 11. 2013

K dluhům se může dostat každý. A to i zodpovědný člověk, který si zbytečně nepůjčuje peníze.

Nejčastějšími příčinami je ztráta dokladů, neuvážené poskytnutí osobních údajů cizím osobám, nebo uzavření manželství s nezodpovědným člověkem. Rizikem je i stát se ručitelem, pokud někdo z vašich známých potřebuje půjčku.Jak se o dluzích lze dozvědět?

Většina lidí se o dluzích dozví až tehdy, když žádá o půjčku a žádost je zamítnuta. Jak se může stát, že máte zápis v registru dlužníků, i když jste nikdy žádnou půjčku neměli a vše platíte řádně a včas? Většinou je příčinou nenahlášená ztráta občanského průkazu nebo jiného dokladu, který následně někdo zneužil. Proto vždy, jakmile nějaký doklad ztratíte, nechte je zaevidovat do Databáze neplatných dokladů, vedené u Ministerstva vnitra ČR.

Oznamte ztrátu dokladů

Pokud jste ztratili doklady nebo vám byly odcizeny, oznamte tuto skutečnost na obecním úřadě s rozšířenou působností, pokud možno v místě vašeho bydliště. Tato ztráta bude zanesena do databáze a doklady se stanou neplatnými. Odcizení dokladů oznamte na policii.

Neposkytujte neuváženě své osobní údaje

Podvodníkům můžete naletět i tehdy, pokud odpovíte na falešný inzerát na internetu, který slibuje zaměstnání. Požadována po vás bude kopie občanského průkazu. Pozor si také dejte na vyplňování různých dotazníků osobní povahy.

Vyžádejte si výpis z registru

Každý může požádat o vyhotovení výpisu z registru dlužníků, a to jak bankovního, tak nebankovního. Tato služba je zpoplatněná. Pokud máte nějaké dluhy z půjček uzavřených bez vašeho vědomí, upozorněte na to danou společnost.Refinancování

Další témata

Půjčky, úvěry

Doporučujeme:

Uvažujete o koupi sušičky na prádlo? Užitečné informace najdete na stránkách www.sušičky-prádla-test.cz.

Půjčka bez doložení příjmu - informace o online půjčce, u které nemusíte dokládat, kolik vyděláváte.

© 2016 INFINEA Finance, spol. s r.o., všechna práva vyhrazena, Půjčka-5000-ihned.cz. Tyto webové stránky byly založeny za účelem informovat čtenáře hledající informace o finančním trhu. Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.